Anasayfa | Hakemler | İletişim

PERTEVNİYAL EFES PİLSEN İLE GURUR DUYUYOR

TB2L “B” Grubunda ilk yarının son maçını Erdemirspor deplasmanında tamamladık. Rakibimize son derece centilmence geçen maçta farklı mağlup olduk. Ligin ilk yarısını lider tamamlayan rakibimizi tebrik ediyoruz. Böylece ligin ilk yarısında 4 galibiyet 9 mağlubiyet aldık.
Spor kamuoyunun bildiği gibi hem TB2L’de, hem de genç erkekler final grubunda aynı takım ile mücadele etmekteyiz. TB2 L’de, grubumuzun en genç takımı  olarak verdiğimiz mücadelede amacımız ilk sekize kalarak play-off maçlarını da oynamak. EFES PİLSEN Basketbol Takımı’nın Pilot takımı olarak sporcularımıza olabildiğince maç oynatıp, onlara tecrübe kazandırmak ve EFES PİLSEN Basketbol takımına, geçen yıl olduğu gibi bu yılda altyapıdan yetişen sporcular göndermektir. Geçmiş yıllarda PERTEVNİYAL Spor Kulübü forması giyerek Pilot takımı olmaktan gurur duyduğumuz EFES PİLSEN Basketbol Takımı ile Milli Takıma kazandırılan sporcuların yanı sıra, geçen yılda Bora Hun PAÇUN ve Barış HERSEK gibi Türkiye’nin genç ve yetenekli sporcularının  Pertevniyal Spor Kulübü forması giymelerinden duyduğumuz onuru yine bu yıl da en az iki sporcuyu EFES PİLSEN Basketbol takımında forma giymelerine katkıda bulunarak yaşamak istiyoruz.
Ligin ikinci yarısında çok genç bir takım olmanın bazı dezavantajlarından sıyrılıp, bunu avantaja dönüştürerek ligi ilk sekiz içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Grupta tüm takımların denk güçte olduğunun bilincindeyiz. Bu konuda deneyimli Antrenörümüz Menderes GÜMÜŞDAL ve yardımcısı Mehmet KABARAN ile Kondisyoner Süleyman GÖRGÜLÜ’ye güveniyor, tüm takımlara ligin ikinci yarısında başarılar diliyoruz.
 
Yahya Tuncer GÖRGÜN
PERTEVNİYAL SPOR KULÜBÜ
Genel Sekreter & Genel Menajer

   

© Copyright İSTANBUL BASKETBOL LİGLERİ 2008
Bu sitenin bütün hakları saklıdır. Yayınlanan tüm haber ve veriler kaynak gösterilerek ve içeriği değiştirilmemek kaydıyla kullanılabilir.

Bu site tarafından host edilmektedir.